Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός αναγνωρίζοντας την τεράστια ανθρωπιστική κρίση που έχει προκαλέσει το ξέσπασμα του πολέμου στην Ουκρανία και τους εκατοντάδες χιλιάδες κατοίκους της που αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν τις εστίες τους συγκεντρώνει χρήματα και τρόφιμα προς ανακούφιση των πληγέντων.

Το σχολείο μας συμμετέχοντας στην προσπάθεια αυτή, καλεί τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών να συνδράμουν με τη συγκέντρωση τροφίμων.  Στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων με θέμα τον εθελοντισμό, θα συγκεντρωθούν τρόφιμα* στο σχολείο (μέχρι Τετάρτη 13 Απριλίου 2022) και θα παραδοθούν στο Τμήμα του ΕΕΣ Ιωαννίνων.

• (γάλα εβαπορέ – σκόνη γάλακτος για παιδιά – κονσέρβες παντός τύπου – δημητριακά – παξιμάδια – αλεύρι – ζυμαρικά – όσπρια )