Την Τετάρτη 24 Απριλίου, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Τάξης του Σχολείου μας με τις εκπαιδευτικούς τους, έφτιαξαν όμορφες πασχαλινές δημιουργίες από διάφορα υλικά εκφράζοντας την καλλιτεχνική τους διάθεση εναρμονισμένη με το πνεύμα της πασχαλινής περιόδου. Αντάλλαξαν τις χειροποίητες δημιουργίες τους (πασχαλινές λαμπάδες, κάρτες με πασχαλινά αβγά και πολύχρωμα καλαθάκια), με τους ωφελούμενους του 1ου ΚΔΑΠ μεΑ (Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία) του Δήμου Ιωαννιτών, προάγοντας τον σεβασμό και την αλληλεπίδραση στις προσωπικές και διαπροσωπικές τους σχέσεις για ένα σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Λέφα Σπυριδούλα, Περδίκη Μαρία Όλγα, Αθανασίου Ηλέκτρα, Νικολάου Αντιγόνη