Την Πέμπτη 18 Απριλίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β’ τάξης του Σχολείου μας επισκέφτηκαν το 1ο Ειδικό Δημοτικό και Νηπιαγωγείο Ιωαννίνων όπου πραγματοποιήθηκαν συνεργατικές δράσεις. Με προσπάθεια και υποστήριξη, μπορούμε να δημιουργήσουμε μια πιο ανοικτή, συμπεριληπτική και δίκαιη κοινωνία για όλα τα παιδιά. Ευχαριστούμε πολύ το προσωπικό του 1ου Ειδικού Δημοτικού και Νηπιαγωγείου που άνοιξαν την αγκαλιά τους, μας φιλοξένησαν και δημιούργησαν το παιδαγωγικό πλαίσιο της αποδοχής και της ανοχής στο διαφορετικό με γνώμονα την έννοια της συμπερίληψης για μικρούς & μεγάλους.

Υπεύθυνος & υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Τραγουδάρα Καλλίτσα, Χρήστου Παναγιώτα, Ντίνος Θωμάς, Καζαντζή Ελένη, Καλύβα Έλενα