Το Glossomobil για πρώτη φορά στα Γιάννενα

Τις πόρτες άνοιξε σήμερα το 3ο Δημοτικό Σχολείο, Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2011, στο αυτοκίνητο του  προγράμματος «Γερμανικά σε κίνηση»,  του Ινστιτούτου Goethe.

Με σύμμαχο τον καιρό στην αυλή του σχολείου, οι μαθητές έκαναν ένα ταξίδι  από το Αμβούργο μέχρι το Μόναχο.

Ταυτόχρονα η δεύτερη ομάδα τραγούδησε και χόρεψε στους ρυθμούς των τραγουδιών του Uwe Kind.

Φωτο 1, Φωτο 2, Φωτο 3, Φωτο 4, Φωτο5, Φωτο 6

Φυσικά στη συνέχεια δόθηκαν και δώρα. Οι μαθητές το χάρηκαν και ενθουσιασμένοι ρώτησαν την Κάριν και τον Ερρίκο πότε θα ξανάρθουν στα Γιάννενα.

Η συνέχεια δόθηκε την επόμενη ημέρα στο 26ο Δημοτικό της πόλης μας.

Τους ευχόμαστε καλό ταξίδι!