Αγαπητοί γονείς, σας υπενθυμίζουμε ότι για τους/τις μαθητές/τριες προβλέπεται υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος(self-test) που θα διενεργείται δύο(2) φορές την εβδομάδα, προ Τρίτης και Παρασκευής και έως είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν από την προσέλευση στη σχολική μονάδα, και οι μαθητές/τριες θα εισέρχονται σε αυτήν μόνο με την επίδειξη της βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος.

Συνεπώς, το δεύτερο self-test της εβδομάδας πρέπει να πραγματοποιηθεί είτε σήμερα Πέμπτη 16/9, είτε αύριο  Παρασκευή 17/9  πριν από την προσέλευση στο σχολείο.

Αύριο Παρασκευή 17/9 όλοι/ες οι μαθητές/τριες πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο με νέα βεβαίωση  αρνητικού αποτελέσματος self-test. Για όσους/ες το έχουν επιδείξει σήμερα Πέμπτη 16/9/21, δεν απαιτείται νέο. Από την υποχρέωση διενέργειας και επίδειξης self-test απαλλάσσονται όσοι/ες μαθητές/τριες έχουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου, το οποίο θα πρέπει να προσκομίσουν στο σχολείο.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου