Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 8:45 π.μ., στο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές της Α΄ τάξης, ενώ για τους υπόλοιπους μαθητές στις αίθουσες διδασκαλίας.

Η προσέλευση στο σχολείο για τους μαθητές/τριες θα γίνει στις 8:30 υποχρεωτικά με μάσκα, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα εισέρχονται στο σχολείο από την κεντρική είσοδο. Οι μαθητές/τριες της Α΄τάξης θα συγκεντρωθούν στο χώρο έξω από τις αίθουσες διδασκαλίας του ισογείου. Οι γονείς δεν θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές όλων των τάξεων θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Δεχθείτε τις θερμότερες ευχές μας για μια καλή και δημιουργική χρονιά.Από τη Διεύθυνση του σχολείου