Σύμφωνα με την Υ.ΠΑΙ.Θ/Φ52/38300/Δ1/17-3-2020, οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που φοιτούν φέτος στη Δ’ τάξη και θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2020 – 2021 στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, θα πρέπει να συμπληρώσουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και να την καταθέσουν στον Διευθυντή του Σχολείου.

Λόγω των περιορισμών που έχουν βάλει τα μέτρα για τη μη εξάπλωση της πανδημίας, παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών της φετινής Δ’ τάξης, να συμπληρώσουν την υπεύθυνη δήλωση που σας επισυνάπτουμε και έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Σχολείου και να την υποβάλλουν το ταχύτερο δυνατό.

Όσοι έχετε τη δυνατότητα, μπορείτε να μας στείλετε τη δήλωση ηλεκτρονικά στο email του σχολείου (αφού την εκτυπώσετε, τη συμπληρώσετε, την υπογράψετε και τη σκανάρετε υπογεγραμμένη).

Διαφορετικά, θα πρέπει να περάσετε από το σχολείο μας από την Δευτέρα 18 έως και την Παρασκευή 22 Μαΐου και ώρες 09:00-12:00 για να συμπληρώσετε τη δήλωση.

ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ Β΄ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση στο τηλέφωνο του σχολείου: 2651022032.