Αγαπητοί γονείς, σας κάνουμε γνωστό ότι:

1. Οι εγγραφές των μαθητών για την Πρώτη (Α’) Τάξη του σχολικού έτους 2017?2018 θα γίνουν από Τρίτη 2 Μαΐου μέχρι και Παρασκευή 19 Μαΐου 2017.
2. Στην Πρώτη (Α’) Τάξη θα εγγραφούν υποχρεωτικά τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1 Ιανουαρίου 2011 μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2011.
3. Για την εγγραφή απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
α. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση. (Από το σχολείο) – Μπορείτε να την εκτυπώσετε πατώντας ΕΔΩ.
β. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου (από το Νηπιαγωγείο).
γ. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
δ. Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (Μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού, εκκ. φορολογικής δήλωσης, λογαριασμός ΔΕΗ) Για τις οδούς πατήστε ΕΔΩ
ε. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)  – (από κρατικό νοσοκομείο ή ιδιώτη παιδίατρο) Το έγγραφο ΕΔΩ