Την Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017 οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης συμμετείχαν σε δράση του Δήμου Ιωαννιτών με στόχο να «χρωματίσει» την καθημερινότητα μας. Το Τμήμα Πρασίνου του Δήμου και οι μαθητές της έκτης Δημοτικού του Μαρούτσιου Δημοτικού Σχολείου, φύτεψαν λουλούδια στα παρτέρια και τις ζαρντινιέρες στην οδό Γαριβάλδη στην παραλίμνια περιοχή. Όπως δήλωσε η αρμόδια Αντιδήμαρχος για το Πράσινο, Ελένη Βασιλείου, «πρόθεσή της Δημοτικής Αρχής είναι να χρωματίσουμε την πόλη μας και να βάλουμε την αισθητική στη καθημερινότητα μας» και σε αυτή την «επιχείρηση» η Δημοτική Αρχή επιδιώκει τη «συμμαχία» με τους πολίτες, όχι μόνο στη διαδικασία της φύτευση, αλλά και στην προστασία και την συντήρηση του πρασίνου.

περισσότερα …..ΕΔΩ