Εορτασμό της 42ης Επετείου από την εξέγερση του Πολυτεχνείου

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την 42η Eπέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 17 Νοεμβρίου και ώρα 09:00 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου.
Τη γιορτή θα παρουσιάσουν οι μαθητές της Ε΄ τάξης και η διάρκειά της θα είναι περίπου μία ώρα.
Σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα και οι μαθητές μετά το τέλος της γιορτής θα αποχωρήσουν(περίπου στις 10 π.μ.).
Το Ολοήμερο σχολείο δεν θα λειτουργήσει.
Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο.