Α.Δ.Υ.Μ μαθητών Β΄ και Γ΄ τάξης

σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με πρόσφατη εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ ( υπ. αριθμ. Φ.6/660/166841/Γ1/15-10-2014) , ανακαλείται η με Αρ. Πρωτ. Φ.6/553/152559/Γ1/24-09-2014 εγκύκλιος με θέμα «Συμπληρωματικές οδηγίες αναφορικά με το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)»,  η οποία προέβλεπε προσκόμιση Ατομικού Δελτίου Υγείας (Α.Δ.Υ.Μ.)  και από τους μαθητές/τριες των Β και Γ τάξεων.
Επομένως, για τους μαθητές/τριες των τάξεων Β και Γ, δεν απαιτείται η προσκόμιση του νέου Α.Δ.Υ.Μ., αλλά θα ισχύσουν, για τη σχολική χρονιά 2014-2015, τα παλαιά Ατομικά Δελτία Υγείας.