Αρχείο Μαΐου 2009

πινκ πονκ

15 Μαΐου 2009, από admin

Την Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη (11, 12, 13/5/09) οι αθλητές του Α.Σ. Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων είχαν την ευκαιρία να προπονηθούν με την Γουάνγκ και την Φένγκ, τις δύο Κινέζες αθλήτριες του Α. Ο. ΤΑΥΡΟΥ- Αθηνών, που εδώ και οκτώ μήνες αγωνίζονται με την αθηναϊκή ομάδα στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας. Οι εμπειρίες που αποκτήθηκαν από τους προπονητές του συλλόγου και τους αθλητές ήταν ιδιαίτερα σημαντικές.

ping-pong1.jpg

Στα Ιωάννινα ήρθαν μετά από πρόσκληση του τοπικού Συλλόγου και του προπονητή κ. Ανδρέα Παπαδημητρίου, καθηγητή φυσικής αγωγής με ειδικότητα στην επιτραπέζια αντισφαίριση και παλιό αθλητή.
Επίσης στα πλαίσια της γνωριμίας του αθλήματος έγιναν επιδείξεις από τις ανωτέρω αθλήτριες,στο 3ο και 22ο συστεγαζόμενα Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων (στο ΜΑΡΟΥΤΣΕΙΟ) Οι μικροί μαθητές, αλλά και οι δάσκαλοί τους, απόλαυσαν όμορφο θέαμα, με πολλές ερωτήσεις από την πλευρά των μαθητών στον κ. Παπαδημητρίου σχετικά με το άθλημα.

Δείτε το Βίντεο: